Zaburzenia intelektu i pamięci

Witam. Napiszę po prostu: "głupieję". Naprawdę. Mam 25 lat, zawsze byłam bardzo inteligentną osobą, co nie było tylko moim zdaniem, ale od jakiegoś czasu tak nie jest. Zapominam podst. rzeczy np. z matematyki; zawsze miałam swoje poglądy, teraz nie jestem w stanie ich wyrazić; nie rozumiem niektórych żartów, zaliczam wpadki towarzyskie "typowej blondynki". W pracy niektórzy mają mnie za "idiotkę"bo nie potrafię się wysłowić.. Czytam, rozw. krzyżówki, a jest coraz gorzej. Co może być przyczyną?

Proszę wybrać się najpierw do lekarza i opowiedzieć mu o swoich objawach. Przyczyna może być neurologiczna albo psychologiczna. Proszę tego nie lekceważyć. Pozdrawiam!

Przyczyn może być wiele. Od hormonów, przez zaburzenia neurologiczne,czy problemy psychologiczne (np. stres) aż po nieodpowiednia dietę i niedobór pewnych składników. Trzeba wykonać badania i skonsultować sprawę najpierw z lekarzem poz, potem neurologiem i psychologiem. Pozdrawiam

Witam,

Podobnie jak przedmówczynie, zachęcam do wizyty u lekarza. Być może lekarz skieruje Panią na dodatkowe badania. Jeśli lekarz, czy zlecone przez niego badania nie potwierdzą medycznej przyczyny opisanych przez Panią trudności, zachęcam do wizyty u psychologa/psychoterapeuty lub/i lekarza psychiatry. Tego rodzaju trudności mogą mieć tło psychologiczne. Może Pani umówić też wizytę u psychologa, który potrafi wykonać badania tzw. funkcji poznawczych. Dobrze wykonane badania tego rodzaju mogą bardzo pomóc określić naturę trudności z pamięcią.

Pozdrawiam
Karolina Matlak