Zaburzenia koncentracji - co może być ich przyczyną?

Dzień dobry. Jednym z moich problemów jest brak koncentracji (od razu piszę, że nigdy nie zażywałem narkotyków, nie palę, nie piję) od ponad 2 tygodni. Kompletnie brak mi koncentracji, kręci mi się w głowie, jestem rozkojarzony, czuję się, jakbym był pijany. Miewam takie stany od czasu do czasu, potem przechodzi, jest spokój miesiąc i ten stan powraca jak bumerang. Zdiagnozowano u mnie niedoczynność tarczycy, od ponad 6 miesięcy biorę lek e******* n50, jestem ogólnie osobą nerwową. Czy ten stan jest związany z tarczycą czy raczej nerwicą lub depresją? Pracuję w firmie rachunkowej przed komputerem, brak koncentracji odbija się na mojej pracy. Czy jest dostępny jakiś lek, który nie będzie wzmagał senności, a pobudzi koncentrację i pamięć, oraz jakiś lek na moje nerwy? Proszę o pomoc. Ostatnio zrobiłem badania kontrolne (22.03.2011): TSH - 1,81, często TSH mi skacze (miesiąc temu było 5,00), trójglicerydy - 187,0+, glukoza - 87,0, cholesterol - 177, OB - 1, morfologia: WBC - 9,0, RBC - 5,90, PLT - 309. Codziennie przyjmuję 2 tabletki magnezu. W USG tarczycy wyszło zapalenie tarczycy.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!
Niestety z Pana opisu wynika, że nie ma Pan ustabilizowanej gospodarki hormonalnej. Prawidłowe wartości TSH mieszczą się w granicach 0,4-4,0 ulU/ml. Przekroczenie górnej granicy normy wskazuje na niedoczynność tarczycy. Jeżeli Pana wyniki nie mieszczą się w podanych powyżej granicach, to znaczy, że leczenie nie jest odpowiednie. Konieczna jest zatem modyfikacja leczenia, by móc wprowadzić Pana w stan eutyreozy, tzn. stan prawidłowego funkcjonowania tarczycy.
Pana dolegliwości oczywiście mogą być wywołane zaburzeniami hormonalnymi. Do ich ustąpienia konieczne jest wspomniane unormowanie funkcji tarczycy poprzez leczenie farmakologiczne.
Możliwe są jednak także inne przyczyny: niedokrwistość, przemęczenie, stres czy przesilenie wiosenne. Warto zatem przyjrzeć się swojej diecie, zwiększając ilość spożywanych owoców i warzyw. Ze względu na Pana pracę przypuszczam, że pije Pan znaczne ilości kawy, co także należałoby zmodyfikować. Zmiany tego typu korzystnie wpłyną także na Pana gospodarkę lipidową (podwyższony poziom trójglicerydów).
Zdecydowanie zachęcałabym udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który ustali bezpośrednią przyczynę i zaleci najlepsze postępowanie.
Pozdrawiam