Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 3 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaburzenia koncentracji i nadpobudliwość

Jestem nadpobudliwą osobą mam duży problem z koncentracją uwagi , przez dłuższy czas mam te same myśli, których trudno się mi pozbyć. Bywa tak że mam ich natłok i nie mogę się skoncentrować na danej czynności, towarzyszą mi wtedy natręctwa i bóle głowy, oraz uczucie osłabienia. Zdarza się też że nagle w pewnym momęcie wpadam w furię płacząc, powtarza się to kila krotnie. Podczas tego boli mnie głowa, mam uczucie ciężkich rąk, bywa że mam zimne dłonie. Bardzo denerwuję się przed wyjściem z dom, t
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Depresja problemem społecznym

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra prof. Marek Jarema wypowiada się o depresji jako problemie społecznym.

Proszę koniecznie zgłosić się do lekarza psychiatry i psychologa oraz rozpocząć psychoterapię. Podobne objawy mogą być spowodowane różnymi zaburzeniami (np. obsesyjno-kompulsywne czy osobowości). Potrzebna byłaby diagnostyka i podjecie leczenia.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
umów wizytę 0

Witam Panią,
proszę skorzystać z pomocy lekarza psychiatry lub psychoterapeuty. Opisane objawy mogą wskazywać na zaburzenia obsesyjno - kompulsywne lub inne zab. lękowe. Potrzebna jest dokładna diagnoza i zaplanowanie oddziaływać terapeutycznych.
Pozdrawiam serdecznie
Monika Prus

umów wizytę 0

Dzień dobry, zachęcam panią do kontakty z psychologiem w celu przeprowadzenia diagnozy, polega ona zazwyczaj na kilku spotkaniach po których psycholog zaleci pani dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Psycholog i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety