Zaburzenia koncentracji i nadpobudliwość

Jestem nadpobudliwą osobą mam duży problem z koncentracją uwagi , przez dłuższy czas mam te same myśli, których trudno się mi pozbyć. Bywa tak że mam ich natłok i nie mogę się skoncentrować na danej czynności, towarzyszą mi wtedy natręctwa i bóle głowy, oraz uczucie osłabienia. Zdarza się też że nagle w pewnym momęcie wpadam w furię płacząc, powtarza się to kila krotnie. Podczas tego boli mnie głowa, mam uczucie ciężkich rąk, bywa że mam zimne dłonie. Bardzo denerwuję się przed wyjściem z dom, t

Proszę koniecznie zgłosić się do lekarza psychiatry i psychologa oraz rozpocząć psychoterapię. Podobne objawy mogą być spowodowane różnymi zaburzeniami (np. obsesyjno-kompulsywne czy osobowości). Potrzebna byłaby diagnostyka i podjecie leczenia.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam Panią,
proszę skorzystać z pomocy lekarza psychiatry lub psychoterapeuty. Opisane objawy mogą wskazywać na zaburzenia obsesyjno - kompulsywne lub inne zab. lękowe. Potrzebna jest dokładna diagnoza i zaplanowanie oddziaływać terapeutycznych.
Pozdrawiam serdecznie
Monika Prus

Dzień dobry, zachęcam panią do kontakty z psychologiem w celu przeprowadzenia diagnozy, polega ona zazwyczaj na kilku spotkaniach po których psycholog zaleci pani dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.