Zaburzenia lękowe a stosowanie leków

Dobry wieczór. Od kilku lat leczę się farmakologicznie (Setaloft pół tabletki Alpragenu-opcjonalnie) m.in. na nerwicę natręctw. Leki staram się brać systematycznie, jednak bywa z tym różnie. Ostatnio zauważyłem, iż pojawiły się u mnie stany lękowe oraz uczucie "sztywnego karku". W takich sytuacjach pomagał dotąd Alpragen, działanie było niemal natychmiastowe, obecnie jednak nie widzę żadnego efektu-nawet pomimo codziennego stosowania leku. Uprzejmie proszę o poradę w/w sprawie. Pozdrawiam

Czy próbował Pan podjąć psychoterapię? Farmakoterapia to jedna z możliwości oddziaływań terapeutycznych - jednakże nie niweluje ona problemu u jego źródła. Psychoterapia pozwala pozbyć się problemu z większym prawdopodobieństwem, że już on nie wróci, gdyż trudności są przepracowywane u samych podstaw. Proponuję zatem podjąć psychoterapię (najlepiej poznawczo-behawioralną, która ma jedne z lepszych efektów w wypadku zaburzęń lękowych). Pozdrawiam.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza