Zaburzenia lękowe, depresyjne i mieszane

Leczę się na zab. depresyjne i lękowe mieszane. Brałam najpierw Fevarin (fluwoksamina) 25 mg tydz., potem 50 mg 3 tyg. Niestety dwa pierwsze tygodnie to mordęga, nasilenie, potem tydzień super nastroju itd. i od tygodnia ciągle niepokój. Lekarz kazał brać 100 mg na noc plus Cloranxen 2,5 mg lub 5 mg na noc. Za każdym razem jak zwiększam dawkę przez kilka dni mam nasilenie objawów, to męczy... Czy cloranxen wyciszy jakoś te lęki które może nasilić zwiększenie dawki? Czym jest ten lek? Pozdrawiam

Dobry wieczór,
Cloranxen jest lekiem z grupy benzodiazepin o działaniu uspakajającym i przeciwlękowym. Benzodiazepiny można brać wyłącznie pod ścisłym nadzorem lekarza psychiatry, dłuższe stosowanie leku może prowadzić do uzależnienia. Dolegliwości jakie Pani opisuje muszą być bardzo nieprzyjemne, może warto pomyśleć również o podjęciu psychoterapii, ponieważ leki leczą objawy a nie przyczynę problemów. Pozdrawiam serdecznie.