Zaburzenia lękowe i ataki paniki oraz duszności

Witam. Od 5-ego roku życia choruję na zaburzenia lękowe, biorę sertralinę (50mg/dobę). Miewam ataki paniki, ale teraz odczuwam to inaczej. 3 dni temu nagle, leżąc, poczułam, że trudno mi się oddycha, jakbym miała w gardle albo w płucach jakieś zwężenie, do tego uczucie "przewiewu" w piersiach. Od tego czasu czuję to niemal ciągle, oprócz snu(choć dziś w nocy budziłam się z lękiem). Wczoraj byłam u internisty,EKG,badanie pulsoksymetrem,osłuchanie-ok. Czy aż tyle może trwać duszność przez nerwicę?

Witam,
nie ma limitów czasowych w dolegliwościach o podłożu psychogennym.Nerwica może być więc bardzo dokuczliwa i podstępna.Jest bowiem "cielesnym wyrazem"zablokowanych emocji i tym bardziej dokuczliwa,im bardziej z takimi emocjami związana jest aktualna sytuacja albo okres trwania takiego związku.U Pani jest to więc dośc długi czas.Ze swej strony zachęcam,by podjęła Pani psychoterapię,zamiast mnożyć leki i lęki.
Serdecznie polecam i pozdrawiam.

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
główną metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, proszę skontaktować się z psychoterapeutą w swoim mieście i umówić się na spotkanie. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. Pozdrawiam