Zaburzenia lękowe i lęk o zdrowie

dzień dobry pisze do pana bo mam problem taki że mam chyba stan lękowy taki że boję się że zachoruję na raka już raz tak miałam i potem dostałam przez to Anemię bo przestałam jeść ,nie wiem co mam z tym zrobić nie chcę popaś w obsesję i dorobić się Anoreksji itd.ja nawet staram się nie oglądać telewizji bo też gadają o tym ,to samo w radiu .

Witam,

Najlepiej, jeśli umówi się Pani na konsultacje do psychologa/psychoterapeuty oraz lekarza psychiatry. Specjaliści będą mogli rozeznać szczegółowo co dokładnie może Pani dolegać, czyli postawić diagnozę i powiedzieć Pani jakiego rodzaju leczenie będzie najbardziej odpowiednie. Prawdopodobnie będzie to psychoterapia być może w połączeniu z farmakoterapią (czyli z lekami). Gorąco zachęcam, by nie zwlekała Pani z rozpoczęciem leczenia.

Pozdrawiam
Karolina Matlak