Zaburzenia lękowe i natrętne myśli u młodej mamy

Witam ! Jestem mama rocznej dziewczynki. Mam zaburzenia lekowe i natrętne myśli. Nie mogę poradzić sobie z tym, ze cały czas boje sie cos pomyśleć złego bo wydaje mi sie, ze to sie stanie. Ostatnio skupiam sie na tym by nie powiedzieć córce np umrzyj na raka albo miej raka bo panicznie boje sie aby to sie nie stało. Jak mam przetłumaczyć sobie, ze takie myślenie tylko mnie nakręca Jak mam sie nie bać o czymś pomyśleć .? Proszę o pomoc bo nie mogę normalnie już funkcjonować.

Witam, proszę nie zwlekać z podjęciem psychoterapii. Może ona pomóc m.in. w zrozumieniu co stoi za tymi agresywnymi myślami (np. emocje, przeżycia, doświadczenia), do kogo tak naprawdę Pani je kieruje (np.: do rocznej dziewczynki, czy może do innej ważnej w Pani życiu kobiety), jaka funkcję pełnią w Pani życiu, co zastępują, co "odtwarzają" z przeszłości itd. To tylko niektóre z zagadnień, które poruszane i przepracowywane na terapii mogą spowodować zmianę w oczekiwanym przez Panią kierunku i przynieść ulgę od objawów. Pozdrawiam Danuta Michalczyk

Dzień dobry!

Bardzo proszę osobiście skonsultować się z psychologiem i rozważyć z nim podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam!