Zaburzenia lękowe i problem z radzeniem sobie w stresujących sytuacjach

Witam. Jestem Ola i cierpię na zaburzenia lękowe, mimo tego, że jest lepiej to nie radze sobie w stresujących dla mnie sytuacjach. Rok temu zdawałam maturę i najbardziej bałam się matematyki nie dałam rady. Oblałam mate. W tym roku podchodziłam i też spanikowałam. Prawo jazdy juz zdawałam 9 razy i nie mogę zdać. Chce życ normalnie a nie potrafię. Chce iść na studia i cieszyć sie zyciem a nic nie potrafie zrobic. Boję sie zycia, boję sie ze z niczym sobie nie poradze .. Jestem załamana. Pomocy

Witam serdecznie,

Z opisu wynika, że przeżywa Pani tak silny lęk który wywiera ogromny wpływ na Pani funkcjonowanie i osiągnięcia. Poziom lęku który przeżywamy ma związek z lękowymi myślami. To jak interpretujemy sytuacje wpływa na to jak się czujemy i jak radzimy sobie w stresujących sytuacjach. Sugerowałabym Pani podjąć psychoterapię która pomogłaby Pani odzyskać kontrolę nad swoim życiem. Polecam terapię poznawczo-behawioralną i terapię schematu. Podaję link do mojego bloga, może znajdzie Pani na nim rownież pomocne informacje dla siebie: www.anna-mochnaczewska.bloog.pl

Pozdrawiam,
Anna Mochnaczewska

Www.integral.com.pl

Polecam - obok zgłoszenia się na terapię ze specjalistą - popracować samodzielnie przy wykorzystaniu tzw. treningu wizualizacyjnego. Proszę wyobrażać sobie sytuacje, które Panią lękają - bardzo realistycznie i żywo - ale przy wywołaniu emocji spokoju i rozluźnienia (np. słuchając relaksującej, uspokajającej muzyki). Dzieki temu Pani mózg i ciało zaczną się uczyć, iż można reagować na pewne sytuacje inaczej niż lękiem. Proszę zacząć od sytuacji, które wzbudzają w Pani mniejszy poziom stresu i po ich przepracowaniu w wyobraźni przechodzić do trudniejszych dla Pani momentów. Powodzenia!