Zaburzenia lękowe i stosowanie leków a planowanie ciąży

Witam od 7lat choruje na na zaburzenia lekowe.biore coraz wiecej lekow.teraz mam kolejny nawrot.biore juz 5 roznych lekow.i dalej jest zle.czy moze byc nerwica lekooporna?przeszlam juz terapie grupowa i indywidualna i dalej zle jest.teraz zaczelam terapie krotkoterminowa,czy to dobra terapia ? Jesli nie to jaka mi pomoze z tego wyjsc?jestem tez dda.chce zajsc w ciaze ale bez lekow nie daje rady funkcjonowac,sa silne lęki,natretne mysli itd.jak mam sie ratowac bo juz trace nadzieje.

Witam,
bywa, ze terapia takich problemów trwa, nawet dość długo i rzeczywiście warto szukać pomocy w psychoterapii, choć nie neguję oczywiście zasadności stosowania leków, jednak tutaj to terapia głownie powinna przynieść skutek, trwalszy. Niestety mało mam informacji co do powodów zakończenia poprzednich terapii, gdybym to wiedziała być może nieco więcej mogłabym powiedzieć. Niestety czasem na znalezienie właściwej terapii trzeba nieco czasu, bo istnieją różne szkoły a człowiek, jako indywidualność z jednymi współpracuje lepiej z innymi gorzej, i na tym bym się głównie skupiła. Choć wydawało by się raczej ze w Pani przypadku bardziej zasadna była by terapia dłuższa niewykluczone, że i krótkoterminowa pomoże, ważne żeby znaleźć odpowiednią dla siebie, taką w której poczuje Pani, że może uporać się ze swoimi problemami. W razie dodatkowych pytań czy wątpliwości zachęcam do indywidualnego kontaktu. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Proszę znaleźć psychoterapeutę pracującego w nurcie psychodynamicznym i udać się na konsultację, która być może zakończy się wspólną decyzją o podjęciu leczenia. W internecie jest dostępna lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Widzi Pani... sprawa związana z leczeniem zaburzeń lękowymi nie jest taka jednoznaczna. Moim zdaniem leki pomogą Pani obniżyć skutki, lecz to psychoterapia da dobre efekty gdyż to jest problem który siedzi "w naszej głowie". Niech nie zamyka się Pani na określony nurst i jeśli w jednym nie pomogło to proponuję poszukać innego - taki który Pani pomoże. Mówiąc metaforycznie - jeden lubi mięso a inny brokuły. A trzeci to i to :)

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
USŁUGI + KONTAKT
http://psychopedagog.eu
PSYCHOBLOG
http://blog.psychopedagog.eu
FANPAGE - FACEBOOK
http://facebook.com/psychopedagogeu/
KONSULTACJE I TERAPIE PRZEZ INTERNET
http://psychopedagog.eu/terapia-online/