Zaburzenia lękowe i strach przed zawałem

wtam serdecznie cierpie na zaburzenia lekowe od marca 2013 roku gdy trafilam do szpitala z podejrzeniem zawalu serca jak sie pozniej okazalo to byl napad paniki od tego czasu zyje w ciaglym strachu ze cos mi sie stanie ze znowu dostane zawalu nie moge pozbyc sie tych natretnych mysli jestem caly czas niespokojna przyjmuje leki 45 mg mitrazapine ale i tak zle sie czuje co robic pomozcie

Proszę się udać na psychoterapię. Leki są wspierające przy leczeniu zaburzeń nerwicowych i lękowych, jednak podstawową formą jest terapia, której celem jest nauczenie się bardziej adaptacyjnych form radzenia sobie w życiu, z emocjami, stresem, relacjami itp niż poprzez objawy lękowe. Bez tego leki będą jedynie działać na objawy, a nie zlikwidują przyczyn pojawiania się lęku. Tak jak z lekami przeciwbólowymi- pomagają, dają ulgę w cierpieniu, ale nie likwidują przyczyny bólu. Gdy przestają działać, ból wraca.

Dzień dobry!

Leczenie stanów leków, ataków paniki itp. to przede wszystkim psychoterapia, np. poznawczo-behawioralna, ale niekoniecznie. Polecam wybrać się do psychoterapeuty w swoim mieście. Dodatkowo pomocna jest skutecznie prowadzona farmakoterapia.

Pozdrawiam!