Zaburzenia lękowe u 29-latki

Matka mnie straszyła, że Niemcy ponownie zajmą Polskę. Boję się trafienia do obozu koncentracyjnego, co mi się co pewien czas śni! Straszyła mnie też, że Europę zajmą Chińczycy, a wiara katolicka będzie prześladowana! Wychowałam się w takim domu, gdzie przemoc była na porządku dziennym! Wnoszę ten lęk w dorosłe życie! Czy terapia pomoże mi się go pozbyć? Chciałabym doświadczyć życia bez lęku. Czy jeszcze mi się to uda? Mam dopiero 29 lat!

Witam,
Terapia z pewnością da Pani możliwość przepracowania tych wszystkich przekonań, które mają charakter lękowy, wypracować inne schematy, które są w większej swobodzie i komforcie z Panią i resztą świata. Może to potrwać jakiś czas, bo z pewnością do przepracowania wiele wątków, min, przemoc o której Pani pisze. Wytrwałość w terapii z pewnością da dużo pozytywnych efektów, w postaci zmniejszonego lęku, a zwiększonej pewności siebie, poczucia własnej wartości.
Na pewno się uda, życze powodzenia!
Pozdrawiam
Sylwia Nowak