Zaburzenia lękowe u 32-letniego mężczyzny

Witam, moj 32 letni syn wykazuje bardzo dziwne zachowania. Jadac samochodem wraca sie kilkakrotnie bo nie jest przekonany czy przypadkiem nikogo nie przejechal. Trzy miesiace temu urodzil mu sie syn. Potrafi zadac pytanie czy przypadkiem nie uderzyl dziecka, czy nie wypadlo mu z rak . Wszedzie widzi bakterie I zagrozenie. Ten lek nie pozwala mu normalnie funkcjonowa. jego rodzina jest na skraju wyczerpania nerwowego spowodowanego jego dziwnym zachowaniem. Przy tym jest pobudzony.

Dzień dobry,

Proszę namówić syna na wizytę u lekarza psychiatry, który wyłącznie w kontakcie osobistym może zdiagnozować niepokojące Panią zachowania syna i zaproponować odpowiednią metodę / formę leczenia (farmakoterapia i/lub psychoterapia). Pomoc syn może uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Leczenia Nerwic lub prywatnie.

Witam Panią,
Rozumiem Pani obawy o zdrowie syna i chęć ulżeniu w jego cierpieniu. Zachowanie, które Pani zaobserwowała u syna przejawia cechy zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego (OCD), które można z powodzeniem leczyć zarówno farmakologicznie jak również poprzez psychoterapię. Proszę udać się do Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Leczenia Nerwic, lub do gabinetu prywatnego, gdzie lekarz psychiatra oceni zgłaszane przez syna dolegliwości i zaproponuje właściwe leczenie.

Pozdrawiam serdecznie!
Aleksandra Karmazyn