Zaburzenia lękowe z somatyzacją

Witam.ostatnio lekarzneurolog stwierdził u mnie zaburzenia lekowe z somatyzacja. Badania dotychczas wykonane:ekg-ok,zadnwgo skierowaniabrak na,dalsza,diagnostyke. Morfologia,jonogram,glukoza.cholesterol,tsh,t3,t4, sod,potas-wszystko ok. Cisnienie,od paru lat(kilka razy dziennie mierzone)to z reguly 105/60.wszyscy lekarzs(ogolny i neurolog)utrzymuja nerwice.bipre propranolol,jest lepiej trochę.ciagle wyszukuje nowe,choroby,ale,gdybym miala wszystko badac,to nie starczyloby zycia,co robic

Witam serdecznie,
jest Pani właściwie książkowym przykładem problemów błędnego koła
diagnostyki związanej z nerwicą lękową.
Myślę, że jak przeczyta Pani poniższy wywiad ze mną, oraz artykuł o stresie
uzyska Pani odpowiedź na wszystkie swoje pytania, ale jeżeli to nie wystarczy to proszę
się do mnie zgłosić. Pozdrawiam serdecznie i życzę powrotu do zdrowia
http://psychotherapie-live.de/data/documents/Nerwica-wywiad.pdf
http://psychotherapie-live.de/data/documents/STRES-zabija-akt..pdf

Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.

Nerwica ma różne oblicza, objawy, przyczyny itd., w zależności od tego dobiera się odpowiedni sposób leczenia.
Ponieważ nerwica jest chorobą o sposobie leczenia decyduje lekarz a nie psychoterapeuta.

Ma Pani diagnozę, której dokonał lekarz. A w takim razie można rozpocząć leczenie. Nerwicę lękową można skutecznie zniwelować podejmująć terapię poznawczo-behawioralną, do której serdecznie namawiam. Pozdrawiam

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
jeśli lekarz, po konsultacji i przeprowadzeniu badań diagnostycznych wykluczył chorobę somatyczną, wówczas należy skonsultować się np. w Poradni Zdrowia Psychicznego i rozpocząć leczenie nerwicy. Główną metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, proszę skontaktować się z psychoterapeutą w swoim mieście i umówić się na spotkanie. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. Pozdrawiam