Zaburzenia lękowe związane z wyjazdem poza miasto

Od mniej więcej 25 lat nie wyjeżdżam nigdzie poza Lublin. Parę razy znajomi i rodzina próbowali "wywieźć" mnie choćby na parę dni, a nawet parę godzin poza miasto, ale bez powodzenia. Kiedyś (20 lat temu) nie mogłam nawet wyjść z domu, ale udało mi się pokonać samą siebie i w tej chwili mogę przynajmniej poruszać się komunikacją miejską po całym mieście. Byłam u psychiatry, chodziłam na terapię behawioralno-poznawczą do poradni, ale niestety nie dało to żadnego efektu. pozdrawiam, Grażyna

Czy poza "chodzeniem" na terapię, brała Pani z niej czynny udział i systematycznie pracowała nad pozbyciem się problemu? Czasami brak systematyczności, cierpliwości, czy motywacji może absolutnie zablokować proces terapeutyczny, przez co problem zostaje w takim stanie, jak był. Proponuję podjąć jeszcze raz psychoterapię - być może u innego specjalisty - i branie w niej czynnego udziału. Pozdrawiam.

Dzień dobry,
Na świecie jest wiele pięknych miejsc, które mogłaby Pani jeszcze zobaczyć. Zaburzenia lękowe leczy się najskuteczniej poprzez psychoterapię. Jej efekty są zależne od Pani - czy chce Pani zmienić swoje życie? Ile godzin w tygodniu i jak długi okres czasu jest w stanie Pani przeznaczyć, by zmienić swoje życie na lepsze?
Powodzenia!

Dzień dobry,

Jeżeli CHCE Pani zmienić swój sposób funkcjonowania / przeżywania to warto rozważyć podjęcie psychoterapii w nurcie psychodynamicznym.
W internecie znajdzie Pani listę certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.