Zaburzenia lękowo-depresyjne, ataki paniki i drżenie mięśni

MamZaburz.lękowo-depres.mieszane.ZaczęłoSięRokTemuOdLekkichZawr.Głowy-brałamCitabax(10)byłRezonans-wszystkoOK.3m-ceTemuOdstawiłamLek.1,5m-caTemuZawr.PonowiłySię iDoszłyAtakiPaniki.PoszłamDoPsychiatr(depralin10+finlepsin50+trittico50).CzujęSięOKaleOd1,5 m-caMamTeżLekkieDrżenieNógPrzySchodz.zeSchod.iMięśniWokol.barkówPrzyOpuszcz.LubPrzywodz.Ramion.PróczTegoBrak innychDolegliw.MogąToByćSomatyczneObjawyNerwicy?strasznieSięNakręcamŻeMożeToSm.NiePrzeszkadzaMiToNaCodzieńAleMęczyPsych.BoStrasznieSięBoję
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Pobyt na oddziale psychiatrycznym

Opisane przez Panią objawy mogą mieć podłoże nerwicowe, samo „nakręcanie się” może mieć taki charakter. Ale żeby wykluczyć podłoże neurologiczne konieczna może być konsultacja u lekarza.
Jeśli chodzi o leczenie zaburzeń lękowo – depresyjnych to farmakoterapia jest raczej leczeniem objawowym. Leczeniem przyczynowym jest psychoterapia – jej celem jest dotarcie do nieuświadomionych źródeł problemów i wypracowanie bardziej konstruktywnych mechanizmów radzenia sobie. To zmniejsza cierpienie i zapobiega nawrotom.

0

Witam,
jest taka możliwość, ze są to objawy somatyczne nerwicy, a na pewno jest to bardziej prawdopodobne niż SM. Proszę jednak miec na uwadze, żeby każdą zmianę zgłaszać lekarzowi prowadzacemu, szczególnie w momencie ustalania leczenia. Poradziłabym Pani także rozważenie psychoterapii, z psychoterapeutą mogłaby się Pani spotykać zapewne częściej i miec więcej czasu na omówienie swoich wąpliwości niż z lekarzem. Ponadto w leczeniu zaburzeń lękowych i depresyjnych psychoterapia odgrywa ważną rolę obok farmakoterapii, pomaga w zmaganiu się z lękami i obawami, oraz leczy poprzez zmianę sposobu interpretowania sygnałów postrzeganych w chorobie jako zagrażające. Psychoterapia wzmacnia i utrwała efekt leczenia.

0

Witaj,
Najbardziej zastanowiło mnie dlaczego pomyślałaś o sm?Nie jestem lekarzem,lecz z psychologicznego punktu widzenia interesujące jest jak zareagowałaś,gdy taka perspektywa przyszła Ci na myśl ?Mając bowiem z jednej strony objawy lękowe przy poruszaniu się a z drugiej lęk przed utratą możliwości poruszania jesteś w stanie dużego napięcia i konfliktu,który powinnaś rozwiązać poprzez psychoterapię.Inaczej naprawdę możesz popaśc w chorobę.Tyle,że jeszcze innego rodzaju/tzw."trzecie wyjście"-też o charakterze nerwicowym/.Tego zdrowego wyjścia,bez dolegliwości poszukasz przy pomocy specjalisty.Leki najczęściej powodują tylko zmianę objawów.Problem pozostaje.
Tak więc zapraszam i pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty