Zaburzenia lękowo-depresyjne, ataki paniki i drżenie mięśni

MamZaburz.lękowo-depres.mieszane.ZaczęłoSięRokTemuOdLekkichZawr.Głowy-brałamCitabax(10)byłRezonans-wszystkoOK.3m-ceTemuOdstawiłamLek.1,5m-caTemuZawr.PonowiłySię iDoszłyAtakiPaniki.PoszłamDoPsychiatr(depralin10+finlepsin50+trittico50).CzujęSięOKaleOd1,5 m-caMamTeżLekkieDrżenieNógPrzySchodz.zeSchod.iMięśniWokol.barkówPrzyOpuszcz.LubPrzywodz.Ramion.PróczTegoBrak innychDolegliw.MogąToByćSomatyczneObjawyNerwicy?strasznieSięNakręcamŻeMożeToSm.NiePrzeszkadzaMiToNaCodzieńAleMęczyPsych.BoStrasznieSięBoję

Jeśli chodzi o leczenie zaburzeń lękowo – depresyjnych to farmakoterapia jest raczej leczeniem objawowym. Leczeniem przyczynowym jest psychoterapia – jej celem jest dotarcie do nieuświadomionych źródeł problemów i wypracowanie bardziej konstruktywnych mechanizmów radzenia sobie. To zmniejsza cierpienie i zapobiega nawrotom.

Witam,
jest taka możliwość, ze są to objawy somatyczne nerwicy, a na pewno jest to bardziej prawdopodobne niż SM. Proszę jednak miec na uwadze, żeby każdą zmianę zgłaszać lekarzowi prowadzacemu, szczególnie w momencie ustalania leczenia. Poradziłabym Pani także rozważenie psychoterapii, z psychoterapeutą mogłaby się Pani spotykać zapewne częściej i miec więcej czasu na omówienie swoich wąpliwości niż z lekarzem. Ponadto w leczeniu zaburzeń lękowych i depresyjnych psychoterapia odgrywa ważną rolę obok farmakoterapii, pomaga w zmaganiu się z lękami i obawami, oraz leczy poprzez zmianę sposobu interpretowania sygnałów postrzeganych w chorobie jako zagrażające. Psychoterapia wzmacnia i utrwała efekt leczenia.

Witaj,
Najbardziej zastanowiło mnie dlaczego pomyślałaś o sm?Nie jestem lekarzem,lecz z psychologicznego punktu widzenia interesujące jest jak zareagowałaś,gdy taka perspektywa przyszła Ci na myśl ?Mając bowiem z jednej strony objawy lękowe przy poruszaniu się a z drugiej lęk przed utratą możliwości poruszania jesteś w stanie dużego napięcia i konfliktu,który powinnaś rozwiązać poprzez psychoterapię.Inaczej naprawdę możesz popaśc w chorobę.Tyle,że jeszcze innego rodzaju/tzw."trzecie wyjście"-też o charakterze nerwicowym/.Tego zdrowego wyjścia,bez dolegliwości poszukasz przy pomocy specjalisty.Leki najczęściej powodują tylko zmianę objawów.Problem pozostaje.
Tak więc zapraszam i pozdrawiam.