Zaburzenia libido po oglądaniu pornografii i masturbacji

Wita, mam 23 lata i jestem prawiczkiem, od wielu lat się masturbuję przy ostrej pornografii. Od pewnego czasu zauważyłem, że samo oglądanie filmów nie podnieca mnie, tzn. nie wywołuje erekcji - muszę się stymulować. Od kilku dni zaprzestałem oglądania pornografii oraz masturbacji, w dodatku zmniejszyło się moje libido. W ogóle nie odczuwam żadnego podniecenia. Boję sie, że przy kontakcie z partnerką mój penis nie osiągnie erekcji. Czy będę musiał zażywać tabletki na potencję podczas stosunku?

Hmmm. Radziłbym dać sobie spokój z pornografią. Wygląda na to, że jest Pan "przesycony" tą pornografią skoro już nie podnieca. Radziłbym "przestawić się" na partnerkę. Szybko przekona się Pan, że kontakt z realną dziewczyną jest podniecający i najbardziej wartościowy. Jeżeli ma Pan obawy, proszę znaleźć w necie seksuologa i z nim porozmawiać. Nic nie wskazuje na to, by musiał Pan zażywać tabletki wzmagające potencje przy stosunku. A nawet jeżeli - to tylko pomaga odzyskać wiarę w siebie, nie uzależnia i nie szkodzi.

Dzień dobry.

Pana opis wskazuje na objawy uzależnienia od pornografii - potrzebuje Pan coraz to nowych, dodatkowych "stymulantów", bo aktualne przestają Panu wystarczać - trochę tak, jak alkoholik potrzebuje coraz większych dawek alkoholu, a narkoman - narkotyku.
Wydaje się, że czas najwyższy skorzystać z konsultacji seksuologicznej.

Pozdrawiam.