Zaburzenia miesiączkowania a dobre wyniki USG i cytologii

Dzień dobry. Chciałabym się choć troszeczkę dowiedzieć o co może chodzić. Miesiączkuję nieregularnie, ostatni cykl trwał 52 dni, a krwawienie 6 dni lecz było to raczej plamienie. Byłam na wizycie u ginekologa usg dobrze wyszło, cytologia tez. Miałam również badanie na tsh i również wszystko w normie. Zaczyna mnie to irytować. Dodam, że mam lat 20 waga 58kg przy wzroście 168 i miesiączkuje od 13 roku życia. Proszę o odpowiedź bo na wizytę u endokrynologa muszę czekać pół roku.

Trzeba jeszcze dodatkowo wykonać badania hormonalne poziomu hormonów płciowych czyli progesteronu, estrogenów, testosteronu, prolaktyny. Być może zaburzenia miesiączkowania są związane z nieprawidłową pracą jajników lub podwzgórza, przysadki. Dopiero po analizie wyników badań hormonalnych będzie można zapewne wyjaśnić tą sytuację.