Zaburzenia miesiączkowania a planowanie ciąży

Witam.Staram się z mężem o dziecko jak na razie nic nam nie wychodzi z tych starań lecz teraz spóźniła mi się miesiączka o 7 dni jest mniejsze krwawienie niż zazwyczaj i trwało to 3 dni a zawsze 5 dni czy jest możliwe ,że mogę być w ciąży .

Lek. Marta Gryszkiewicz

Trudno ocenić sytuację po samym opisie "wyglądu" miesiączki. Niewykluczone, że doszło do zapłodnienia. Należy wykonać test ciążowy minimum 14 dni od dnia potencjalnego zapłodnienia. W razie wątpliwości wskazana konsultacja ginekologiczna.