Zaburzenia miesiączkowania a starania o dziecko

mam 23 lata, jakiś czas temu miałam problem z okresem dostawałam go co tydzień i trwał po 6 dni, lekarz przepisał mi progesteron dopochwowo i przez pół roku było dobrze ale teraz znowu mam częste bóle podbrzusza i małe plamienia a tydzień temu skończył mi się okres, mam także nadżerkę. z partnerem staram się od dłuższego czasu o dziecko i nadal się nie udaje. co to może być? pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Podobne objawy mogą wynikać z wahań hormonalnych. Warto wykonać kontrolne badanie ginekologiczne w celu oceny endometrium.