Zaburzenia miesiączkowania, ból podbrzusza i brak miesiączki

Witam. mam 19 lat. jakieś 2 miesiące miałam drobne problemy z hormonami a mianowicie miałam okres, tydzień przerwy i tak kilka razy. Ginekolog dał mi tabletki i pomogło, tylko teraz powinnam dostać okres, spóźnia mi sie kilka dni, ale bolały mnie jajniki a to znak że dostanę okres i dziś własnie strasznie bolał mnie brzuch, 5 godzin temu zaczął ,(dosłownie jak na miesiączkę) wzięłam tabletki ale nie ma krwawienia i martwi mnie dlaczego ? dlaczego jest ból a nie ma krwawienia ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, czy ustalono wtedy przyczynę zaburzeń miesiączkowania? Proszę również podać nazwę przyjmowanego leku. Czy ból miał miejsce w okolicy daty spodziewanej miesiączki? Sam ból w "okolicy jajników" nie zawsze musi mieć związek z miesiączką. Może też świadczyć o infekcji lub być spowodowany dolegliwościami ze strony przewodu pokarmowego.