Zaburzenia miesiączkowania, brak okresu i negatywny test ciążowy

Witam, od zawsze moje miesiączki były nieregularne, trwały od 28- 35 dni czasami nawet 41 dni. Ostatni okres miałam 23.09 i trwał 9 dni, dzień po okresie kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia, następne współżycia były z prezerwatywą. Dziś jest 41 dc, a okresu nadal nie mam. W 38 dc zrobiłam test ciążowy, który wyszedł negatywnie. Nie zauważyłam objawów sugerujących ciążę tylko od dwóch dni boli mnie podbrzusze tak jak na okres. Jaka może być przyczyna braku okresu?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, testy ciążowe z moczu dają prawdopodobny wynik dopiero w okolicy dnia spodziewanej miesiączki, dlatego w razie wątpliwości można powtórzyć test lub wykonać bardziej czułe badanie poziomu beta-hCG we krwi.
Przyczyną nieregularnych miesiączek powinien się zająć ginekolog, konieczne może się okazać wykonanie badań obrazowych (USG) i hormonalnych w celu ustalenia przyczyny zaburzeń.