Zaburzenia miesiączkowania i ból brzucha u 14-latki

Moja ma 14 lat.Pierwszo miesiączke dostała w sierpniu i od tego czasu nie ma.Od okoła trzech tygodni boli ją dół brzucha.Czy to ma coś wspólnego z miesiączko i dlaczego jej nie ma,czy to normalne?

Witam! Nieregularne (nawet raz na kilka miesięcy) miesiączki mogą utrzymywać się nawet przez 2 lata od pierwszej menstruacji, dlatego nie ma powodów do niepokoju że okres nie pojawia się tak długo. Ból brzucha może być natomiast wynikiem burzy hormonalnej jaka zachodzi w organizmie dziewczynki i być zwiastunek zbliżającego się okresu.