Zaburzenia miesiączkowania i plamienia u 18-letniej kobiety

Witam, mam 18 lat i miesiączkę raczej regularną, czasem trwającą ok 7 dni, czasem znacznie krócej. W przeszłości zdarzyło się że trwała nawet jeden dzień, a jeden dzień przed nią miałam plamienie. Dawno się tak jednak nie zdarzało, dopiero do tej pory. Przedostatni okres miałam ok. 26 dni temu, trwał ok trzech dni, teraz jednego dnia miałam plamienie,następnego miesiączkę(dość obfitą) a dziś nie ma już żadnych plam. Dzien przed plameniem bolał mnie brzuch. Czy moze być w tym coś niepokojącego?

Lek. Katarzyna Szymczak

W młodym wieku takie zaburzenia w cyklach mogą się zdarzyć, jeśli to się powtórzy proszę udać się do ginekologa. Sugeruję także wykluczyć ciążę.
Pozdrawiam