Zapytaj lekarza

1 , 0 1 7 , 5 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaburzenia miesiączkowania i przybieranie na wadze po przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam Mam problem z miesiączką..ponownie zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne...to że znowu tyję to chyba jest wpisane już w ryzyko mimo że bardzo mało jem..ale problem jest w tym że po pierwszych21tabletkach miałam okres przez tydz. jak się skończył to po zbliżeniu zaczęłam znowu krwawic przez tydz..kolejne21tabletek normalna miesiączka..kolejne21i słabsze krwawienie..kolejne 21 i brak krwawienia..w związku z tym pytanie co robić?czy brak okresu grozi jakimiś konsekwencjami? Proszę o pomoc
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Witam! Krwawienie z odstawienia podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych nie jest normalną menstruacją. Wynika bowiem ze spadku poziomu egzogennie przyjmowanych hormonów. W przypadkach gdy poziom hormonów jest zbyt wysoki nie dochodzi do krwawienia. Nie jest to jednak stan groźny dla organizmu. Jednak w przypadku gdy taka sytuacja utrzymuje się przewlekle wskazana jest zamiana przyjmowanych tabletek na inne, zawierające mniejszą ilość hormonów.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy