Zaburzenia miesiączkowania i przyczyna plamień

Witam, mam 17 lat odkąd pamiętam miałam nieregularne miesiączki, ale od ostatnich 6 miesięcy wszystko było jak w zegarku, co 27 dni, dzisiaj mija 28 dzień a miesiączki nadal nie mam, ale zaniepokoiło mnie kilkudniowe brązowe plamienie z pochwy w ostatnim tygodniu. Nie jestem dziewicą, współżyłam z chłopakiem około 21 dni temu z prezerwatywą, nie zsunęła się, nie pękła, ciąża nie wchodzi w grę. Trochę się martwię, proszę o pomoc.

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Trudno mi jednoznacznie powiedzieć co może być przyczyną tego plamienia, gdyż nie mam możliwości ani zebrania wywiadu chorobowego, ani zbadania Pani. Najczęściej tego typu plamienia są związane z zaburzeniami hormonalnymi, również brak miesiączki może być związany z takimi zaburzeniami. Najlepiej będzie udać się do ginekologa, który zbada Panią i w razie potrzeby zleci wykonanie odpowiednich badań hormonalnych. Bez tego niewiele da się pomóc. Pozdrawiam!