Zaburzenia miesiączkowania i zastosowanie 72 h po a wiarygodność testów ciążowych

Witam,okres miałam 20 września potem 14 zażyłam tabletkę 72h po.W dniu 18 października miałam stosunek z zabezpieczeniem(robiłam testy owulacyjne i były negatywne), od 24 zaczęłam brać luteinę na wywołanie okresu bo miał byś 20 ale spóźniał się 1,5 tyg.(cykle 30 dniowe)Okres przyszedł 31.10 ale trwał tylko 3 dni(zawsze 7)Robiłam 2 testy ciążowe i wyszły negatywne. Od 3 dni bolą mnie piersi od spodu i są jakby większe. Dzisiaj też zrobiłam test (12.11) wyszedł negatywny. Czy test może się mylić?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, testy ciążowe paskowe są wiarygodna narzędziem oceniającym możliwość zajścia w ciąże. Może się jednak Pani udać w celu upewnienia się do lekarza ginekologa. Pozdrawiam.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Powiększenie i bolesność piersi spowodowane są zmianami hormonalnymi, gdyż w ostatnim czasie dostarczyła Pani dużo różnych hormonów. Opóźnienie okresu mogło nastąpić na skutek przyjęcia tabletki "72h po". Jeżeli ostatni test wyszedł ujemny ryzyko ciąży jest niskie, dla własnej pewności może Pani wykonać pomiar b-HCG we krwi.
Pozdrawiam