Zaburzenia miesiączkowania na tle stresujących sytuacji

Witam. Mam nieregularny okres (cykl 24-28 dni ). Teraz miesiączka spóźnia mi się ok. Tydzień. Wczoraj zrobiłam dwa testy domowe i wyszły negatywnie. Przechodzę ostatnio bardzo silne stresy, do tego stopnia że chce mi się mdleć. z chłopakiem zawsze się zabezpieczamy prezerwatywa tylko raz źle ja założyliśmy i odwrocilismy na druga stronę. Czy jest ryzyko ciąży? Dodam że mam podwyzszona temperaturę, jestem senna, słabo mi... może to efekt puszczania stresu?

Magdalena Mroczek

Ciąża jest raczej wykluczona. Opóźnianie się miesiączki może być wynikiem stresu.