Zaburzenia miesiączkowania po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Nie bardzo wiem, co się dzieje z moim organizmem. Przyjmowałam przez 1,5 roku tabletki antykoncepcyjne ******, lekarz zalecił mi je na wyregulowanie cyklu i ze zrobionego badania na hormony też wyszło, że coś jest nie tak. Brałam je przez 1,5 roku i postanowiłam odstawić. Odstawiłam w styczniu tego roku (znaczy ostatni listek wybrałam w grudniu). W styczniu i lutym miałam normalnie okres, no może później dzień czy dwa, na koniec marca zaczęłam plamić tak 3 dni i nadal nic. Od odstawienia tabletek nie współżyłam. Co się dzieje? b
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Może być tak, że antykoncepcja hormonalna regulowała cykl tylko na czas jej przyjmowania, a teraz problemy znowu powróciły. Poza tym po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych przez kilka miesięcy i tak mogą występować zaburzenia miesiączkowania (jajniki i podwzgórze potrzebują czasu, żeby się "obudzić"). Proszę udać się do lekarza, być może konieczne będą kolejne badania. Przede wszystkim należy poszukać przyczyny nieregularnych cykli u Pani (jeśli nie została ona dotąd u Pani wykryta).

Pozdrawiam!