Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 1 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaburzenia miesiączkowania po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Nie bardzo wiem, co się dzieje z moim organizmem. Przyjmowałam przez 1,5 roku tabletki antykoncepcyjne ******, lekarz zalecił mi je na wyregulowanie cyklu i ze zrobionego badania na hormony też wyszło, że coś jest nie tak. Brałam je przez 1,5 roku i postanowiłam odstawić. Odstawiłam w styczniu tego roku (znaczy ostatni listek wybrałam w grudniu). W styczniu i lutym miałam normalnie okres, no może później dzień czy dwa, na koniec marca zaczęłam plamić tak 3 dni i nadal nic. Od odstawienia tabletek nie współżyłam. Co się dzieje? b
ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam!

Może być tak, że antykoncepcja hormonalna regulowała cykl tylko na czas jej przyjmowania, a teraz problemy znowu powróciły. Poza tym po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych przez kilka miesięcy i tak mogą występować zaburzenia miesiączkowania (jajniki i podwzgórze potrzebują czasu, żeby się "obudzić"). Proszę udać się do lekarza, być może konieczne będą kolejne badania. Przede wszystkim należy poszukać przyczyny nieregularnych cykli u Pani (jeśli nie została ona dotąd u Pani wykryta).

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety