Zaburzenia miesiączkowania po porodzie i karmieniu piersią

Witam, mam pytanie, urodziłam dziecko 7 miesięcy temu, po mimo karmienia piersią dostałam miesiączkę po 2 miesiącach, jej cykl powtarzał się co 5 tyg. Niestety dziś mija 8 tydzień od braku miesiączki, pierwsza myśl była następna ciąża, chodź wydawało mi się to dosyć niemożliwe, i miałam racje wykonałam testy z wynikiem negatywnym. Do lekarza mam dopiero za tyg. a chciałabym dowiedzieć się czy to może być coś poważnego. Dziękuje z góry za pomoc

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Brak/opóźnienie miesiączki może mieć wiele przyczyn, w tym może być wynikiem zaburzeń hormonalnych, schorzeń tarczycy, anemii i wielu innych. Póki co nie ma powodów do niepokoju - proszę cierpliwie poczekać na wizytę u specjalisty.