Zaburzenia miesiączkowania po usunięciu spirali Mirena

witam serdecznie ! przez 3 lata mialam zalozona spirale mirene ,jednak nie czulam sie najlepiej tzn caly czas plamienia ,zmiany nastroju przybralam duzo kilo ,wiec zdecydowalam sie na jej usuniecie.W grudniu lekarz usunal mi spirale ,miesiaczke dostalam chyba w marcu ,ktora trwala okolo tygodnia.Po okolo paru dniach dostalam plamienie (tylko krew na papierze )ito trwalo okolo 2 tygodni ,po czym nastapila znowu miesiaczka ale juz bardzo silne krwawienie i trwa do dnia dzisiejszego.czy normalne?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przedłużające się krwawienie może być spowodowane zmianami typu nadżerka czy polipy. Nie można wykluczyć hormonalnego podłoża dolegliwości. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.