Zaburzenia miesiączkowania po zastosowaniu tabletki 72 h po

Witam mam kłopoty z okresem po zażyciu tabletki 72 po. Ostatni okres miałam od 28- 02 września stosunek przerywany odbyłam 22 września godz 12, o godz 15 zażyłam tabletkę awaryjną na drugi dzień miałam wymioty i bóle głowy.Na następny dzień dostałam okresu,ale niestety trwał równo 13 dni:/ był raz mocno obfity,raz słaby.Skończył się 7października od tamtej pory nie mam okresu!!od czasu do czasu mam mdłości,brzuch mam duży, lecz kilka dni temu robiłam test- wynik negatywny!!! Pomocy:(

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nieregularne cykle mogą być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Niewykluczone, iż zaburzenia powstały po przyjęciu dużej dawki hormonów. Nie można wykluczyć innego podłoża opóźnienia krwawienia. Jeśli sytuacja nie unormuje się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.