Zaburzenia miesiączkowania u 15-letniej dziewczyny

Witam , moja siostra ma 15 lat , skarżyłam mi się że od 76 dni nie dostała miesiączki , pobolewały ją w tym czasie piersi i podbrzusze ale miesiączka nie wystąpiła . Dzisiaj też pobolewało ją podbrzusze . Ma biały trochę lepki śluz . Jakieś 2 tygodnie temu z rana miała biały śluz potem jakby dostała miesiączkę ale po południu był biały śluz. Coś może jej być , od czego tak jest i co zrobić ? PS:Poprzednią miesiączke dostała po 44 dniach i miesiączkuje od listopada.Drugą miała po 31 dniach.

Lek. Tomasz Budlewski

Początkowe miesiączki mogą występować z różną częstotliwością, bez podania jak dotychczas siostra miesiączkowała i kiedy wystąpiła pierwsza miesiączka nie za bardzo można coś więcej powiedzieć. Proponuję udać się do lekarza ginekologa.