Zaburzenia miesiączkowania u 23-latki a ich przyczyna

moja córka lat 23 cierpi od roku na zaburzenia miesiączkowania, okres pojawia sie co 3 lub 4 miesiace, stosuje zdrową dietę bogatą w warzywa i owoce uprawia tez regularnie sport. co może być przyczyną jakie powinna podjąć kroki?

Elżbieta Rhone

Witam,
przyczyn może być wiele - być może tryb życia córki uległ ostatnio zmianie, może gorzej zaczęła się odżywiać, być może jest pod wpływem stresu, mogą być przyczyny hormonalne - najlepiej udać się do lekarza, który zbierze dokładny wywiad i zbada córkę oraz ewentualnie zleci dodatkowe badania.