Zaburzenia miesiączkowania u 25-latki

Witam. Martwię się ostatnio swoim okresem. Cykle odkąd pamiętam mam regularne 28 dniowe w lutym w 16,17 i 18 dc miałam śluz o cechach płodnych ale z niewielką ilością "nitek krwi" co nigdy mi sie nie zdarzyło, w marcu okres spóźnił się o 5 dni trwał normalnie 6 dni natomiast zaś w kwietniu przyszedł 3 dni za szybko i trwał tylko 4 dni. Majowy okres dostałam idealnie w terminie, właśnie jestem w 3 dc i zanosi sie na to że bedzie to juz jego koniec...co sie ze mną dzieje?

Forma człowieka to pewna sinusoida. Czasem zdarzają się okresy nieco gorszej formy, co dotyczy również układu dokrewnego. Dla spokoju należy wykonać badanie ginekologiczne i usg przepochwowe, ale nie należy spodziewać się poważnych nieprawidłwości. Badania hormonalne mogą pomóc, ale dają jakąs odpowiedź tylko u małej części badanych. Zaczekałbym kilka cykli i w razie dalszych problemów radziłbym zbadać się u ginekologa.