Zaburzenia miesiączkowania u 43-latki

Mam 43 lata. Dwa miesiące temu miałam ostatnią miesiączkę, Po raz pierwszy tak mi się zdarzyło. Nie jestem w ciąży. Parę dni temu ginekolog mnie badał, a przed samym badaniem wystąpiło plamienie. Miałam wrażenie że okres "się rozkręci", ale tak się nie stało. Po USG dopochwowym lekarz potwierdził, że wszystko wskazuje na to że to poczatek miesiączki. Okresu nie ma, a w macicy zostało to co powinno być wydalone. Czy będę musiała poddać się oczyszczaniu macicy czy mój organizm sobie z tym poradzi?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przedstawione objawy mogą wymagać przeprowadzenia zabiegu łyżeczkowania jednak nie jest to zawsze bezwzględnie konieczne. Wszystko zależy od reakcja Pani organizmu. Tą kwestię może wyjaśnić jedynie ponowne badanie dopochwowe.