Zaburzenia mowy po perforacji gardła

Problemy z mowa. Mam pytanie czy sa jakies cwiczenia logopedyczne ktore poprawiaja mowe po perforacji gardla. Po operacji porobily sie raczej zrosty i teraz bardzo ciezko i cicho mowie. Trudnosci te sa od Pazdziernika 2013 lecz teraz po przeziebieniu (grudzien)sie pogorszyly. Bardzo chce odzyskac glos, prosze o pomoc z gory bardzo dziekuje

Witam. Nie widząc i nie słysząc Pani ciężko mi jednoznacznie dać odpowiedź na Pani pytanie. Na pewno konieczna jest konsultacja u logopedy, najlepiej specjalisty emisji głosu. Lecz ta konsultacja powinna zostać poprzedzona badaniem u lekarza foniatry. Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

Proszę skonsultować się z foniatrą, który oceni możliwości głosowe i wdroży ewentualnie ćwiczenia, można wykonywać je pod kierunkiem logopedy.