Zaburzenia mowy u 2-latka

moj dwuletni synek bardzo mało mowi w porównaniu do innych rowiesnikow w sierpniu zacznie uczeszczac do przedszkola w norwegi obawiam się czy nie będzie miał problemów z nauka dwóch jezykow jednocześnie w domu używamy przeważnie jezyka polskiego krystyna

Witam. Jeśli dziecko mało mówi w porównaniu do rowieśników (w.g. światowych norm 2 letnie dziecko powinno wypowiadać już około 90-400 słów, przy czym dla polskiego dziecka normą jest około 300 słów), to warto skonsultować się z logopedą specjalizującym się z terapii małych dzieci - tym bardziej, że niedługo planujecie Państwo wprowadzić kolejny język w życie dziecka, co może być dla niego dużym wyzwaniem. Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein