Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 0 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaburzenia mowy u 26-miesięcznego dziecka

WITAM,moj syn ma 26 miesiące.Nie mówi.Jak mu sie chce powie mama tata ola dziadzia ale to są same sylaby.Komunikuje potrzeby fizjo. woła na nie ka-ka i skacze.Je wszystko.Niepokoi mnie fakt braku mowy, kręcenia okrąglymi przedmiotami. Zachowuje sie on czasem jakby mial moje prośby w powazaniu a kiedy mu sie chce pokazuje jaki duzy urosnie, ile ma kłopotów lub jak sie witają eskimoski. Gdy rano wstaje mowi czesc zniekształcając to.2 duzo gada po swojemu. lubi muzyke i teledyski. czy to autyzm?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Witam. Zbyt mało danych podała Pani by jednoznacznie stwierdzić, czy u Synka można doszukiwać się cech autyzmu. Ważne jest to, iż dziecko komunikuje potrzeby fizjologiczne, nie ma wybiórczości jedzenia. Nie wiadomo, jak jest z rozumieniem mowy (pisze Pani, że czasem Syn lekceważy Pani prośby). Niepokojący jest brak mowy - dwuletnie dziecko powinno wypowiadać około 300 słów i mówić prostymi zdaniami. Proszę skonsultować dziecko z logopedą specjalizującym się w terapii małych dzieci oraz z psychologiem dziecięcym. Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

0

Witam

Przedstawione przez Panią objawy nie wskazują jednoznacznie na występowanie zaburzeń ze spektrum autyzmu. Na pewno niepokojący jest brak mowy i fascynacja określonymi przedmiotami. Ważne jest określenie jak dziecko funkcjonuje w grupie rówieśniczej? Czy bawi się z dziećmi, szuka kontaktu? Czy przynosi Pani swoje zabawki i zachęca do wspólnej zabawy? Czy utrzymuje kontakt wzrokowy? Może to być zarówno zwykły bunt, który przechodzi większość dzieci jak i inny rodzaj zaburzeń. Zachęcam do konsultacji z psychologiem dziecięcym oraz logopedą. Lepiej się upewnić niż zamartwiać.

Z poważaniem

Joanna Gałczyńska-Adamiak www.centrum-logopedyczne.pl

0

Witam Przede wszystkim trzeba rozpocząć terapię logopedyczną gdyż dziecko zdecydowanie powinno już mówić. Zachęcam też do konsultacji z psychologiem dziecięcym. Pozdrawiam AM

Pedagog, terapeuta, coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy