Zaburzenia nastroju i uczucie samotności

Witam mam takie objawy jak: -niechęć do robienia czegokolwiek, uważam ze zycie jest bez sensu, czuje sie samotna mimo ze mam kochającą mnie rodzine - jakieś natrętne myśli, np ciągle analizuje ze coś zle zrobiłąm lub czegoś nie zrobiłam( myśle o tym ciągle) nawet gdy sobie coś przypomniałam z przed dwóch miesięcy to teraz to do mnie wraca i ciagle, ciągle o tym myśle, w każdej minucie już nie mam siły, wykańcza mnie to.. zwłaszcza gdy jestem sama. co mi jest? samo mi to przejdzie?

Opisane przez Panią objawy mogą towarzyszyć różnym zaburzeniom. Ważna w tym wypadku jest profesjonalna diagnoza. Jeśli taki stan utrzymuje się już długo, a Pani nie potrafi sobie z nim poradzić, to wskazana jest konsultacja u lekarza pierwszego kontaktu, psychiatry lub u psychologa. Możliwe, że potrzebne będzie Pani wsparcie psychologiczne lub psychoterapia, lub ew. lekarz włączy leczenie farmakologiczne.

Dzień dobry!

Nie jest możliwe postawienie żadnej diagnozy jedynie za pośrednictwem Internetu, bez osobistego kontaktu, dłuższej rozmowy i przeprowadzenia badań diagnostycznych. Opisywane przez Panią objawy zdecydowanie wskazują jednak, że warto taką konsultację odbyć. Proszę zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!

Opisane przez Panią objawy są niepokojące i mogą świadczyć o wielu zaburzeniach. W celu uzyskania pomocy proszę udać się na konsultacje do psychologa/psychoterapeuty, który pomoże w postawieniu diagnozy i określi plan leczenia.