Zaburzenia nastroju, niska samoocena i agresja

Witam nie wiem co już robić... Mam pic tabletki na depresję ale nie piję bo nie jestem wariatka i od pewnego czasu mnie wszystko drażni nawet dzieci i nic mi się nie chce nawet wstać rano.. Mąż zaczol się do mnie chamsko odnosic i wszyscy mnie traktują jak bym była rzeczą. Czasem się zastanawiam po co żyje lepiej się zabić i uszczęśliwić każdego.. Mam czasem ochotę powrócić do cięcia się albo uderzyć kogoś.. boję się ze uderze dziecko.. :-( Pewnie jestem do niczego. Nie wiem już sama czy zyc

Warto się zgłosić do psychologa i rozpocząć psychoterapię. Specjalista pomoże zrozumieć emocjonalne i osobowościowe przyczyny trudności, a także pracować nad sobą i nad zmianą, która przyniesie poprawę nastroju, wiary w siebie i w przyszłość. W razie potrzeby także zachęci do powrotu do farmakoterapii. Wizyta jest konieczna, szczególnie jeśli pojawiły się myśli samobójcze.

Dzień dobry!

Opisuje Pani stan, w którym konieczne jest skorzystanie z pomocy. Jedną z takich form pomocy, którą może Pani otrzymać jest właśnie leczenie - leki oraz psychoterapia. Zachęcam do rozmowy z lekarzem oraz z psychologiem, dlaczego rozpoczęcie leczenia jest dla Pani trudne.

Pozdrawiam!

Witam serdecznie, jak najszybcie powinna Pani rozpocząć psychoterapię.
To nie ma nic wspólnego z "byciem wariatką." Depresja czy nerwica
to "Normalne" choroby na które w dzisiejszych czasach choruje co druga osoba. Ale to groźne choroby, które w połączeniu ze stresem mogę być baaardzo niebezpieczne. Pozdrawiam i życzę zdrowia bo zdrowie to największe z błogosławieństw