Zaburzenia nastroju, uczucie samotności i trudna sytuacja rodzinna

Od kilku miesięcy, odechciewa mi się żyć... Mam dość życia w rodzinnie, gdzie każy zyje tylko swoim zyciem, i nie martwi się o innych, rodzice są pogrązeniu w alkocholu, całe dnie przesypiam... Zyje tylko dla brata... Gdyby go nie było, to bym już dawno to za kończył... Nie boje sie nieznanego, tylko stracic to co mam... jego... Gdy musze wstać z łóka to dla mnie najwieksza kara... Nie mam woogle znajomych wszyscy sie odwrocili, jestem calkiem sam.... Co moge zrobic, by na chwile bylo lepiej?

Dzień dobry. Proszę nie lekceważyć swoich objawów, tylko jak najszybciej skonsultować się z psychoterapeutą lub lekarzem psychiatrą w najbliższej poradni zdrowia psychicznego w Pana mieście. Potrzebuje Pan wsparcia i pomocy ze strony specjalistów - bo bardzo Pan cierpi. W przypadku bardzo złego samopoczucia i wystąpienia myśli samobójczych trzeba zadzwonić na pogotowie i udać się do najbliższej izby przyjęć szpitala w którym jest oddział psychiatrii. Proszę nie zwlekać i umówić się na wizytę.

Dzień dobry,

Zadbać o siebie.
Pozostaje Panu podjąć leczenie - np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie najpierw zbada Pana lekarz i zaproponuje najlepszą dla Pana metodę / formę leczenia (psychoterapia i/lub farmakoterapia).
Może Pan również poszukać wsparcia dla siebie i brata - w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, Miejskiej Komisji ds Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Dzień dobry, może pan rozpocząć od konsultacji psychologicznej a następnie podjąć psychoterapię. Może się pan skontaktować z Poradnią Zdrowia Psychicznego gdzie uzyska pan pomoc w ramach NFZ, często Ośrodki Pomocy Społecznej również współpracują z psychologiem i mogą skierowywać do specjalisty. Pozdrawiam.

Twoja sytuacja rodzinna jest nadmiernie obciążająca, prawdopodobnie spływają na Ciebie obowiązki dorosłych. Trzeba się zacząć leczyć i stopniowo w miarę możliwości odciążać.