Zaburzenia nerwicowe a cykl miesiączkowy

Witam mam 24 lata Czy zaburzenia nerwicowe mogą być przyczyną hormonów? Po pierwszej ciąży wszystko było ok do pierwszej miesiączki 2 tyg przed okresem i w czasie czułam się strasznie Nerwowa miałam leki kłopoty ze snem bole brzucha i w klatce Gdy zaslabniecia w ciaze po raz drugi objawy minęły jak ręką odjal i znów po 3 mies podczas pierwszej miesiączki wszystko wraca Ogólnie w ciągu miesiąca czuje się dobrze tydzień lub dwa po okresie reszta cyklu jest męczarnia Jakie badania wykonać?

Witam,
Nie pisze Pani,w jakim kontekście zdarzeń życiowych powstała nerwica,ale być może ma to jakieś powiązanie z miesiączką,czyli dorastaniem,kobiecością ,samooceną itp.Może więc dobrym wyjściem byłoby przyjrzeć się temu dokładniej i nie odczuwać swojej młodości jako bólu,ale jako powodu do radości ?
Proszę spróbować tej odmiennej perspektywy i zasięgnąć pomocy psychoterapeuty.

Może tak być, że na Pani stan mają wpływ zaburzenia hormonalne. Nerwica może też mieć zupełnie inne podłoże. Dlatego warto zrobić sobie panel hormonalny i badania tarczycy (skierowanie wypisze ginekolog lub endokrynolog). Jeżeli wyniki badań będą w normie, wtedy zalecam konsultację u psychoterapeuty, w celu zbadania podłoża zaburzeń nerwicowych.

Pozdrawiam serdecznie.