Zaburzenia nerwicowe i lękowa oraz ataki paniki

Mama od 3 lat leczy sie na zaburzenia nerwicowe lekowe i ataki paniki. Brala rozne antydepresanty i do tego tranxene 10. Teraz od kilku mcy bierze setraline i dzisiaj lekarz przepisal jej lorafen 2.5 i ma brac rano cala tabl. i po poludniu pol tabl. Czy to nie bedzie szokiem dla organizmu tak nagle z tranxene wskoczyc na lorafen? Przeciez powinno sie teraz stopniowo odstawiac tranx. i wprowadzac lorafen ale to proces na pare tyg.? Czy ja sie myle?

Witam,
antyderpesantów nie stosuję się na nerwicę lękową tylko na depresję.
O ile dopuszczam rozsądne leczenie medykamentami depresji o tyle
uważam że leczenie nerwicy lękowej, paniki, fobii, zespołu lęku niezdefiniowanego i nnych specyficznych lęków powinno odywać się psychoterapeutycznie.
Leczenie objawowe a takie stosowane jest przez psychiatrów jest strzelaniem na ślepo i testowaniem leków na pacjentach.
Na mojej stronie znajdzie Pani kilka linków odnoszących się do tego.
Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia

3 lata leczenia zaburzeń lękowych to dużo. Skoro nie ma efektów to dobrze sięgnąć po inne niż leki metody. Zaburzenia lękowe przede wszystkim leczy się poprzez psychoterapię nie farmakoterapie... Polecam zgłosić się do psychologa /psychoterapeuty. Pozdrawiam

Witam
Najskuteczniejszą formą leczenia nerwicy,
zaburzeń lękowych i ataków paniki
jest psychoterapia.
Doraźnie tylko można zastosować antydepresanty
o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk.
Jeżeli Pani mama chciałaby skutecznie pozbyć się
problemu i wyleczyć z wyżej wymienionych
zaburzeń bez skutków ubocznych,
to zachęcam do psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
nerwicy i zaburzeń lękowych, ale również dociera się
do przyczyny problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
W szczególnych przypadkach możliwe są
konsultacje online, np. za pośrednictwem
komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie