Zaburzenia nerwicowe u 36-latka

36 lat,mężczyzna-zaburzenia nerwicowe.Trzy miesiące temu odstawiony Fevarin,zostałem na samym chlorptohixenie.Dwa ostatnie miesiące duży stres w związku z sytuacją w domu.Od tygodnia nasilające się zawroty głowy,tak że łażę po ścianach i lęki o zdrowie.Czy to na mnie tak zadziałało brak SSRI i silny stres?jak kawę wypiję to jeszcze gorzej.ekg i krew w normie.Pozdrawiam

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Malwina Huńczak

Witam,
jeżeli ma pan zdiagnozowaną nerwicę,polecam kontakt z psychoterapeutą,bowiem żadne leki nie rozwiąża sytuacji życiowej,o której Pan wspomniał.Mogą jedynie "znieczulić"Pana na odbiór emocjonalny tych problemów albo,jak Pan wspomina,"przekierować" odczuwanie lęku na sprawy własnego zdrowia. Tak,czy owak,ten lęk jest nadal,tylko pod inną postacią,więc warto pracować nad problemem jako całością,bo objaw przeniesie się w przeciwnym razie tylko na inne miejsca w ciele.
Zachęcam i pozdrawiam