Zaburzenia nerwicowo-depresyjne w 36. tygodniu ciąży

Witam. Prosze o pomoc. Jestem w 36 tyg. ciazy i mam zaburzenia nerwicowo depresyjne od jakis 2 miesiecy.Przed ciaza tez je mialam ale bralam wenlafaksyne i czulam sie dobrze. Teraz niestety wszystko wrocilo. Lekow nie biore odkad dowiedzialam sie o ciazy. Mam atakipaniki, ciagly strach od rana do wieczora i natretne mysli. Nie wiemczy jest sens brac leki w koncowce ciazy czy zaczekac do porodu. Czy bede mogla brac wenlafaksyne odrazu po porodzie??

Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Podstawową metodą leczenia Pani zaburzeń jest psychoterapia, do podjęcia której namawiam. Pomoc może Pani uzyskać np.: w PZP, Poradni Leczenia Nerwic lub prywatnie. W internecie znajdzie Pani również listę certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Twoarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.