Zaburzenia neurologiczne a odbieranie świata

Witam. Mam dość nietypowe pytanie dotyczące zachowań ludzkich i ich reakcje na bodźce odpowiadające za uczucia. Jestem dzieckiem neurologicznym (w 8 miesiącu mego życia lekarze przeprowadzili operację serca w trakcie której doszło do niedotlenienia w skutek czego kilka dni po tym nie ciągnęłam główki. Aktualnie mam problemy z chodzeniem i głową? byłam pod opieką neurologa, który stierdził, iż wszystko jest w porządku.Mam odczucie, że inaczej odczytuje niektóre rzeczy... świat Zawsze byłam wycofa

Witam serdecznie
Myślę,że problem wycofania wynika nie tyle z Pani stanu neurologicznego/bo ten problem ma Pani pozytywnie zdiagnozowany obecnie/,lecz z osobistego stosunku do własnej osoby.Być może więc "wycofanie"jest sposobem funkcjonowania,który w przeszłości powodował ,że ktoś inny opiekował się Pani problemami i pozwalał na Pani bierność,która,jak myślę,dała dobre rezultaty i utrwaliła się,jako schemat /"oddawanie się w ręce innych"/.Oczywiście,dawne powody uległy zmianie i jeżeli odczuwa Pani dyskomfort z powodu bierności i uległości,zachęcam do pracy nad ćwiczeniem nowych form pod opieką terapeuty.
Pozdrawiam i zapraszam w razie potrzeby.

Jesli lekarz neurolog nie stwierdził odstępstw od normy, byc może problem leży gdzie indziej? Np. w osobowosci lub emocjach? Zachęcam do podjęcia konsutlacji z psychologiem, psychoteraputą, który zdiagnzuje i w razie potrzeby zaproponmuje odpowiednią pomoc.