Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne oraz lęki

Moj lekarz psychiatra zdiagnozowal u mnie zaburzenia opsesyjno- kompulsywne oraz towarzysza mi przy tym lęki.Od roku przyjmuje triaprid i miravil. Czy ta chorobe da sie wyleczyc? Podczas gdy przyjmuje leki nie mam zadnych atakow. Czasami tylko robi mi sie czerwona twarz o klatka piersiowa i ogolnie odczuwam uczucie strachu. Czy ta chorobe da sie wyleczyc? Chcialbym juz przestac przyjmowac leki ale czy te zaburzenia nie wroca z powrotem?

Farmakoterapia działa głównie na objawy. Proszę podjąć psychoterapię, najlepiej w nurcie poznawczo-behawioralnym. Psychoterapia pozwala na trwałe pozbyć się trudności. Pozdrawiam