Zaburzenia oddychania a nerwica

Witam Proszę mi napisać jakie są objawy nerwicy poniewaz ja od4 lat borykam sie z tym problemem najbardzie jsprawiają mi duszności niemogę wiąścgłebokiego wdechu boję się ze umrę bardzo w tedy panikuje proszę o pomoc

Podstawowym rodzajem leczenie w przypadku ataków paniki jest psychoterapia, zachęcam do kontaktu ze specjalistą. Pozdrawiam!

Witam!
Osiowym objawem nerwicy jest lęk. Pojawia się on w każdej nerwicy i do tego dochodzą objawy dodatkowe. Mogą im towarzyszyć objawy z ciała (różnego rodzaju bóle, duszności itp.) oraz myśli (np.: coś zaraz się złego stanie, zaraz umrę, chyba mam zawał itp.). Stwierdzenie, czy objawy, które Pani opisuje są nerwicą, wymagałoby jeszcze pogłębionej diagnozy. Ciekawa jestem w jakich sytuacjach pojawiają się to objawy? W jaki sposób ustępują? Jaki to ma wpływ na Pani codzienne funkcjonowanie?
Jeżeli potrzebuje Pani konkretnej diagnozy, to musi się pani skonsultować z lekarzem bądź psychologiem.
Pozdrawiam!