Zaburzenia oddychania i bóle klatki piersiowej

Witam. Mój problem polega na prawidłowym oddychaniu. Mam 20 lat. Od jakiegoś czasu dostrzegłam że coś się zmieniło. Oddycha mi sie momentami bardzo ciężko. Mam wrażenie, jakbym miała w gardle przegrodę, która blokowałaby dopływ wystarczającej ilości powietrza. Czasami muszę wciągnąć brzuch aby w pełni nabrać wystarczającej ilości powietrza. Zaczynam się martwić. Czy to coś poważnego?

Mikołaj Cyganok

Witam! Ból w klatce piersiowej oraz duszność mogą występować w przebiegu wielu różnych, w tym poważnych schorzeń. Sugeruję niezwłocznie udać się do lekarza rodzinnego, który po zebranym szczegółowym wywiadzie, będzie mógł Panią zbadać, oraz wykonać EKG, a w razie wątpliwości diagnostycznych skieruje na dodatkowe badania.